PL
EN RU
dr green

Ocena przezimowania upraw

Ocena przezimowania pszenicy i rzepaku ozimego

   Po zimie podczas, której występowały bardzo niskie temperatury sięgające miejscami nawet poniżej -25°C przy jednoczesnym braku okrywy śnieżnej, nadeszła wiosenna odwilż podczas, której należy wykonać testy przezimowania pszenicy i rzepaku ozimego, które pomogą podjąć stosowne działania i kroki minimalizujące straty wynikające z nieodpowiedniego przezimowania roślin.

   Do czynników wypływających na przezimowanie większości upraw zbóż i rzepaku ozimego poza warunkami meteorologicznymi panującymi podczas zimy należy także odpowiedni dobór odmian o wysokiej mrozoodporności oraz dotrzymanie odpowiedniego terminu siewu. Natomiast wśród elementów agrotechnicznych w uprawie pszenicy i rzepaku ozimego mających wpływ na zminimalizowanie ryzyka wymarzania plantacji w czasie zimy jest wykonanie jesiennego nawożenia azotem, fosforem, potasem oraz mikroelementami. Aplikacja dolistna w technologii DR GREEN ma na celu zabezpieczenie roślin przed wyniszczającym wpływem niekorzystnych warunków pogodowych, panujących w okresie zimowym. Celem Naszej technologii w okresie jesiennym jest rozbudowa mocnego systemu korzeniowego oraz zagęszczenie soków komórkowych rośliny. Dzięki temu zabiegowi podczas silnych mrozów tkanki przewodzące nie zostają uszkodzone, ponieważ nie zwiększają swojej objętości, a tym samym nie rozrywają struktury rośliny.

   Przeprowadzona we wszystkich województwach naszego kraju wstępna ocena przezimowania ozimin w uprawie, których zastosowano technologię nawożenia dolistnego Dr Green Zboża i Dr Green Rzepak, wskazuje, że rośliny bardzo dobrze poradziły sobie z warunkami stresowymi panującymi tej zimy. Na podstawie wyników z przeprowadzonych testów przezimowania pszenicy i rzepaku ozimego stwierdzono, że wszystkie pobrane rośliny były żywe i odznaczały się bardzo dobrym wigorem.

    Niestety nie wszystkie oziminy  poradziły sobie tak dobrze jak te, na których zastosowano technologię  nawożenia dolistnego Dr Green. Świadczą o tym uśrednione wyniki ogólnej oceny przezimowania rzepaku i pszenicy przeprowadzonej w poszczególnych województwach.

 

 

 

 

  

 

 

Polecane produkty

Dr Green - Zboża
Produkt dedykowany pod uprawy zbóż. Wysoki skład,...
ZOBACZ
Dr Green - Zboża
Dr Green - Rzepak
Produkt dedykowany pod uprawy rzepaku. Wysoki skład,...
ZOBACZ
Dr Green - Rzepak
Dr Green - Kukurydza
Produkt dedykowany uprawie kukurydzy. Seria nawozów DR...
ZOBACZ
Dr Green - Kukurydza
Koszyk został zaktualizowany
Technologia została zmieniona